Zapraszamy na karpiową majówkę w Krasnymstawie!

Już 1 maja przy Dworku Starościńskim w Krasnymstawie odbędzie się XV Tradycyjna Majówka z karpiem, podczas której będzie można podziwiać występy na żywo i szperać w bogatym asortymencie oferowanym przez regionalnych rzemieślników. Organizatorami wydarzenia są Burmistrz Krasnegostawu oraz Krasnostawski Dom Kultury.

W najbliższą niedzielę przed Dworkiem Starościńskim przy ulicy Sikorskiego w Krasnymstawie odbędzie się XV Tradycyjna Majówka z karpiem, na którą zapraszają władze miasta i Krasnostawski Dom Kultury. W trakcie imprezy będzie można posłuchać koncertów na żywo, zakupić atrakcyjne rękodzieła i skosztować smacznych specjałów z regionalnej kuchni.

Na terenie Dworku Starościńskiego swoje stoiska rozstawią rzemieślnicy i rękodzielnicy, którzy udostępnią bogaty asortyment unikalnych wyrobów. Odwiedzający będą mieli okazję zakupić oryginalne rękodzieła – idealne do udekorowania domu albo wręczenia najbliższym w formie ślicznego upominku.

Ponadto, podczas majówki pojawią się także przedstawicielki koła gospodyń wiejskich, które będą serwować przepyszne potrawy i przekąski z kuchni regionalnej, w tym także dania z karpia i innych ryb. Warto zaznaczyć, że uczestnicy majówki będą mogli również wziąć udział w konkursie na najlepszą potrawę z karpia.

Koniecznie sprawdź też szczegóły o majówce w Dolnym Śremie.

Wspaniałe koncerty na żywo i ludowa potańcówka

Tradycyjna Majówka z karpiem w Krasnymstawie to także liczne zespoły i występy na żywo, które będą umilać czas gościom w godz. od 15:00 do 21:00. Deski majówkowej sceny zaszczycą m.in. takie zespoły Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie jak „Amicus”, „Czarny salceson” i „Uroczysko”. Natomiast na miłośników tanecznych wygibasów będzie czekać potańcówka ludowa, podczas której przygrywać będzie zespół WoWaKin.

XV Tradycyjna Majówka z karpiem odbędzie się 1 maja br. w godzinach 15:00-21:00 przy ul. Sikorskiego 12 na terenie Dworku Starościńskiego w Krasnymstawie.