Wyprzedzał na skrzyżowaniu, prowadząc cysternę. Teraz zapłaci 6 000 złotych grzywny

Podlascy funkcjonariusze zatrzymali 52-letniego kierowcę samochodu ciężarowego, który wyprzedzał na skrzyżowaniu, pomimo obowiązującego zakazu. Ciężarowy pirat został już schwytany przez policję i teraz poniesie odpowiedzialność za swoje postępowanie. Będzie musiał zapłacić karę w wysokości 6 000 złotych.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło pod koniec marca na drodze krajowej nr 8, na trasie Białystok – Augustów, w miejscowości Grymiaczki – gmina Suchowola, powiat sokólski. Kierujący cysterną 52-latek postanowił nie zatrzymywać się na skrzyżowaniu, które znajdowało się na wzniesieniu drogi. Jest to miejsce, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe. Jednak kierowca niezbyt się tym przejmował.

podobne wiadomości publikuje tez portal www.piotrkowinfo.pl.

„Wyczyn” kierowcy zarejestrowały kamery policyjne

Pech chciał, że podczas manewru wyprzedzania mężczyzna wyprzedził m.in. samochód podlaskiej grupy policyjnej Speed, którego kamery nagrały całe zdarzenie. Funkcjonariusze wszczęli pościg za piratem, włączając znaki świetlne i dźwiękowe. Po krótkiej chwili cysterna zjechała na pobocze. Jak się okazało, za kierownicą ciężarówki marki Mercedes siedział 52-letni obywatel Litwy.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję i ukarany mandatem w wysokości 6 000 złotych.