Rozpoczęły się prace drogowe nad nowym rondem w Kolnie

W miejscowości Kolno ruszyły prace drogowe obejmujące budowę ronda na skrzyżowaniu trzech ulic. Z powodu remontu miasto wprowadziło na tym odcinku ograniczenia w ruchu, wyznaczając obowiązkowe objazdy dla kierowców. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace nad nowym rondem w Kolnie zakończą się dopiero w czerwcu 2022 roku.

W Kolnie (woj. podlaskie) rozpoczęły się prace drogowe, które mają na celu postawienie nowego ronda na skrzyżowaniu trzech ulic: Armii Krajowej, Konstytucji 3 Maja i Sobieskiego. Powodem budowy ronda jest upłynnienie ruchu drogowego w obrębie skrzyżowania powyższych trzech ulic – wojewódzkiej, powiatowej i miejskiej.

Objazdy dla kierowców ulicą Wesołą

Jak informuje Andrzej Konopka z Urzędu Miasta w Kolnie, od wielu lat skrzyżowanie to jest miejscem wielu wypadków i kolizji, co stwarza znaczne ryzyko zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych. Z tego względu miasto zdecydowało się na budowę ronda o średnicy 38 m. Na środku ronda stanie 20-metrowa wyspa, natomiast jezdnia wokół ronda ma mieć ponad 5 m szerokości.

Podobne prace drogowe trwają w Mikołowie; odwiedź Info Mikolow i poznaj szczegóły.

Ponadto, nowe rondo będzie wyposażone w żelbetonowy kanał deszczowy, separatory substancji ropopochodnych i urządzenia podczyszczające. Miasto ma nadzieję, że inwestycja zapewni właściwe wymogi bezpieczeństwa dla uczestników ruchu, a do tego znacznie podniesie komfort samej jazdy. Projekt ma zostać ukończony w czerwcu przyszłego roku.