Trzecia edycja "Podlasie Wrestling Cup": Gala zapaśnicza na hali Uniwersytetu w Białymstoku

Kolejna, trzecia już edycja międzynarodowej imprezy zapaśniczej o nazwie „Podlasie Wrestling Cup” miała miejsce w hali sportowej Uniwersytetu w Białymstoku. W zawodach wzięli udział medaliści światowych i europejskich mistrzostw, jak również młode talenty dyscypliny zapaśniczej z kraju nad Wisłą, Litwy oraz Ukrainy.

Gala „Podlasie Wrestling Cup”, której to już trzecia edycja przeprowadzona została, była doskonałą okazją do promocji zapasów nie tylko na obszarze regionu, ale także w skali całego kraju. Do rywalizacji przystąpili zarówno zdobywcy medali na mistrzostwach świata i kontynentu, jak i młodzi adepci sztuki zapaśniczej z Polski, Litwy i Ukrainy. Czcigodnym patronem wydarzenia był obecny na miejscu olimpijczyk oraz prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Andrzej Supron.

Program zawodów składał się z dziewięciu walk oraz wielu pokazów prezentujących umiejętności młodych adeptów zapasów. Organizacją gali zajął się „Klub Sportowy Wschód”, który poprzez sport kształtuje charaktery dzieci i młodzieży, wpajając im wartości fair-play, nauczając samokontroli, pokory oraz szacunku. Jego działalność zilustrował również pokaz sprawności zapaśniczej najmłodszych uczestników tego sportu.

Gala przyciągnęła na trybuny całe rodziny z dziećmi, dla których, jako specjalne atrakcje, walkę stoczyły postacie Dziadka Mroza i Mikołaja. Pojedynek w wykonaniu mikołajów spotkał się z entuzjastycznym odbiorem widowni, stanowiąc miłą niespodziankę podczas zawodów.