Trwający Rajd Podlaski 2024: Wyścigi samochodowe o mistrzostwo Białegostoku i Okręgu Białostockiego

Rozgrywane są obecnie zawody Rajdu Podlaskiego, które w tym roku skupiają się na formule KJS, czyli Konkursowej Jazdy Samochodem. Zawody te stanowią integralną część 3. rundy STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2024 oraz rywalizacji w ramach 4. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego 2024.

Tradycyjna ceremonia rozpoczęcia zawodów o godz. 10 na Placu Jana Pawła II daje początek szeregowi rywalizacji. Zawodnicy mają do pokonania 11 prób specjalnych o łącznej długości około 25 km. Prowadzenie prezentacji załóg powierzono Adamowi Kornackiemu, renomowanemu polskiemu kierowcy wyścigowemu i dziennikarzowi motoryzacyjnemu, kojarzonemu przede wszystkim z TVN Turbo.

– Rajd w bieżącym roku ma charakter lokalny, ale gwarantuję, że organizowany jest na równie imponującym poziomie jak poprzednie edycje – zapewnia Cezary Niewiarowski, prezes Automobilklubu Podlaskiego. – Odcinki specjalne mogą być nieco krótsze, ale kluczowy etap w centrum Białegostoku pozostaje niezmieniony i odbędzie się o godz. 16 na placu NZS-u – dodaje.