Obchody Złotej Dekady MKS Podlasie Sokołów Podlaski – wspomnienie największych sukcesów w historii klubu

8 czerwca 2019 roku, sokołowski klub piłkarski przeniósł się w czasie, obchodząc rocznicę swojego największego triumfu – awansu do III ligi i zmagania na tym poziomie przez trzy sezony. Klubowy jubileusz przyciągnął wielu znakomitych gości, wśród których był m.in. Ireneusz Raś, wiceminister sportu.

Impreza odbyła się na Stadionie Miejskim im. Stanisława Kowalczyka przy ul. Lipowej w Sokołowie Podlaskim i nazwana była „Złotą Dekadą MKS Podlasie Sokołów Podlaski”. Uroczystość zainaugurowało spotkanie piłkarskie V ligi Decathlon pomiędzy MKS Podlasie a KS Teresin, które odbyło się na lokalnym stadionie.

Chcąc wnieść swój wkład do świętowania, piłkarze skierowali mecz ku pewnemu zwycięstwu. Już do przerwy wynik wynosił 6:0 dla gospodarzy, by ostatecznie pokonać KS Teresin 11:0. Do końca sezonu V ligi pozostały dwa spotkania: z Ożarowianką na wyjeździe i z Milanem Milanówek na własnym boisku. Po 28. kolejce Podlasie znajduje się na 11. miejscu wśród 16 drużyn, a ich pozycja w lidze jest pewna.

Po emocjonującym meczu, rozpoczęła się uroczysta część obchodów. Gości przywitał prezes klubu Tomasz Seroczyński. Wśród obecnych byli działacze klubu, piłkarze – w tym Ci, którzy trzydzieści lat temu rywalizowali w III lidze, radni miasta, kibice oraz specjalnie zaproszeni goście – wiceminister sportu Ireneusz Raś, poseł Marek Sawicki, burmistrz Sokołowa Podlaskiego Iwona Kublik i wójt gminy Sokołów Podlaski Janusz Kur.

Podczas spotkania przypomniano, że MKS Podlasie Sokołów Podlaski zdobyło awans do III ligi w sezonie 1992/93 i utrzymało się na tym poziomie przez trzy sezony. – Chcielibyśmy dzisiaj oddać hołd tym, którzy stworzyli ten wyjątkowy fragment historii naszego klubu – klub celebruje swoje 90-lecie za dwa lata – powiedział prowadzący spotkanie Maciej Kowalczyk.