Atrakcje Podlasia: Kasztelik Korona Podlasia

Podlasie to miejsce wielu znakomitych zabytków i atrakcji turystycznych, które co roku nęcą turystów swoim zachwycającym pięknem, bogatą historią i kulturą oraz wspaniałą rozrywką. Jedną z najbardziej rzucających się w oczy atrakcji jest Kasztelik Korona Podlasia na działce w Olendrach nieopodal miejscowości Siemiatycze, który stworzony został przez Jerzego Korowickiego.

Kasztelik mieści się w południowej części województwa podlaskiego i stanowi jedną z najpiękniejszych ozdób tego regionu. Historia tego uroczego zameczku sięga początku XXI wieku, kiedy właściciel działki Jerzy Korowicki postanowił ogrodzić ten teren przy pomocy słupów z kamienia polnego. Pasja i determinacja właściciela sprawiły, że nie poprzestał on jedynie na ogrodzeniu.

Zrób to sam

Od tego momentu rozpoczął budowę czarującego zameczku, który – kamień po kamieniu – zaczął wznosić się nad okolicą. Do tworzenia zamku Jerzy Korowicki wykorzystuje kamienie, które ciosa i obrabia własnoręcznie. Ponadto, całość dekorują też praktyczne elementy metalowe w postaci schodów i balustrady. A do tego, wokół kaszteliku jest już nawet wykopana fosa, nad którą przebiega kamienny mostek.

Tutaj sprawdzisz najciekawsze atrakcje Podlasia.

Budowniczy wznosi swoje imponujące arcydzieło sukcesywnie, dzięki czemu z roku na rok pojawiają się kolejne elementy, które coraz bardziej dopełniają całość tego unikalnego przedsięwzięcia. Obecnie przy kaszteliku znajdują się już takie atrakcje jak huśtawka, altana z kamiennym stołem, kominek z grillem i wybrukowany placyk. Natomiast na szczycie tej 15-metrowej budowli, z której rozciąga się wspaniały widok na okolicę, powiewa polska flaga.