Maszyna rolnicza przejechała dwuletnią dziewczynkę

12 września w województwie podlaskim doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego dwuletnia dziewczynka trafiła do szpitala. Do niebezpiecznej sytuacji doszło podczas zabawy dwóch sióstr, gdy jedna z dziewczynek uruchomiła maszynę rolniczą, która przejechała jej młodszą siostrę.

Wypadek miał miejsce w niedzielę wieczorem w miejscowości Grzymały Szczepankowice (woj. podlaskie), na jednej z prywatnych posesji. Jak informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży podkom. Justyna Jankowska, dyżurny policyjny przyjął zgłoszenie o wypadku o godzinie 20:30. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy policji i służby pogotowia medycznego.

Policjanci sprawdzający miejsce zdarzenia doszli do wniosku, że dwulatkę przejechała ładowarka rolnicza, która stała na prywatnej posesji. Ładowarka przegubowa była włączona, a nieopodal bawiły się dwie siostry – czterolatka i dwulatka. Czteroletnia dziewczynka, wchodząc na ładowarkę, nacisnęła pedał gazu, który wprawił maszynę w ruch. Urządzenie przejechało po jej młodszej siostrze, która nie straciła przytomności. Karetka pogotowia zawiozła poturbowane dziecko do szpitala.

Funkcjonariusze policji z Łomży w dalszym ciągu badają szczegóły wypadku.