Kolejna osoba straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość na łomżyńskich drogach

W dniu wczorajszym, funkcjonariusze z łomżyńskiej jednostki drogówki po raz kolejny zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył prędkość. Tym razem za ten przewinienie odpowiedzialnością objęta została kobieta, która przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym aż o 52 kilometry na godzinę. Za to wykroczenie została ukarana mandatem w kwocie 1500 złotych.

Do zdarzenia doszło w południe poprzedniego dnia. Patrolujący drogę wojewódzką nr 668 policjanci z łomżyńskiej drogówki postanowili dokonać kontroli pojazdu marki Seat. Za kierownicą siedziała 49-letnia kobieta, mieszkająca w gminie Piątnica w Jeziorku, która poruszała się z prędkością 102 km/h. W tym miejscu obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, co zostało wcześniej zasygnalizowane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za ten czyn kobieta została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych i straciła prawo jazdy.

Od początku 2024 roku na terenie Łomży, wliczając w to wydarzenie z dnia wczorajszego, prawie 30 kierowców utraciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym. Wzywamy do ostrożności na drogach i przypominamy, że nadmierna prędkość jest jednym z głównych czynników powodujących wypadki drogowe.