Funkcjonariusze z KAS zamknęli nielegalną bimbrownię w Turośni Kościelnej

Funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej w Białymstoku zlikwidowali nielegalną bimbrownię, na którą natrafiono na jednej z prywatnych posesji w miejscowości Turośń Kościelna. Okazało się, że lokatorzy zbudowali sobie nie tylko rozlewnię, ale i magazyn do przechowywania produkowanego alkoholu. W sumie zabezpieczono ponad 750 litrów gotowego bimbru.

Do zdarzenia doszło na jednej z prywatnych posesji w Turośni Kościelnej (pow. białostocki), gdzie zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o nielegalną produkcję i sprzedaż alkoholu bez akcyzy. Podczas przeszukiwania posesji funkcjonariusze KAS znaleźli ponad 750 litrów bimbru o różnej mocy, a także butelki szklane i plastikowe, baniaki, etykiety, aromaty spożywcze oraz syropy barwiące.

O likwidacji innej bimbrowni możesz dowiedzieć się na infosuwalki.pl.

Zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o produkcję i sprzedaż bimbru

Na miejscu aresztowano trzech podejrzanych w wieku 23, 27 i 42 lat, którzy zostali przewiezieni na komendę, a następnie doprowadzeni przed oblicze prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty na podstawie skarbowego kodeksu karnego. Mężczyznom grożą wysokie kary finansowe.

Ponadto, funkcjonariusze nadal gromadzą materiał dowodowy i ustalają pochodzenie skonfiskowanego alkoholu. Z tego względu próbki bimbru powędrowały do Laboratorium Celnego w Białymstoku. Policja przestrzega również, aby nie kupować alkoholu z niesprawdzonych źródeł, ponieważ taka decyzja może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia konsumenta.