Zatrzymano parę, która ukradła cenne relikwie ks. Jerzego Popiełuszki z kościoła na Podlasiu

W Łapach, miejscowości na Podlasiu, policja zatrzymała parę podejrzaną o kradzież relikwii błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Relikwiarz, zawierający te święte przedmioty, został skradziony z kościoła w Turośni Kościelnej. Wartość relikwiarza szacowana jest na 2 tysiące złotych. Zgodnie z prawem, kradzież przedmiotów kultu religijnego jest przestępstwem zagrożonym karą do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Informacja o zatrzymaniu pary przestępców przez funkcjonariuszy łapskiej komendy została podana do publicznej wiadomości w środę. Mężczyzna ma 40 lat, natomiast jego wspólniczka i żona jest o cztery lata młodsza. To oni są głównymi podejrzanymi o skradziony relikwiarz.

Kradzież miała miejsce ostatniej soboty w Turośni Kościelnej. Skradziony relikwiarz zawierał relikwie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki – wybitnego duchownego i męczennika, symbolu walki z komunizmem.

Policja podaje, że proboszcz parafii, w której doszło do kradzieży, nie jest w stanie określić, jak do niej doszło. Wiadomo jedynie, że kościół był otwarty dla wiernych od 10 rano do 19 wieczorem w dniu zdarzenia. Informację o kradzieży kapłan zgłosił policji następnego dnia, w niedzielę.