XX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki – spotkanie na temat cyberprzemocy i zagrożeń związanych z cyberbullyingiem

Cyberbullying, czyli przemoc za pośrednictwem internetu, jest problemem, który dotyka wielu osób, lecz nierzadko sprawca pozostaje nieukarany, a osoba doświadczająca przemocy zostaje pozostawiona z problemem samotnie. Zagadnienie to zostało poruszone podczas jednego ze spotkań XX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wydarzenie to odbyło się na terenie Politechniki Białostockiej.

Cyberprzemoc może przybierać wiele form – od nękania, poprzez groźby, aż po publikowanie i rozpowszechnianie kompromitujących filmów, zdjęć czy danych. Na prezentację na ten temat zaproszeni zostali studenci pierwszego roku informatyki, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z cyberbullyingiem, jakie zdobyli jeszcze podczas edukacji szkolnej.

Spotkanie o nazwie: „Cyberbezpieczeństwo bez tajemnic” to tylko jedno z setek propozycji przygotowanych w ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Jest to cykl imprez organizowany nie tylko w Białymstoku, ale również w innych miastach, takich jak Łomża czy Suwałki. Festiwal potrwa niemal tydzień i zakończy się w niedzielę, 19 maja.