Wypadek wojskowego pojazdu na Podlasiu: Trzej żołnierze hospitalizowani

Poniedziałkowe poranki nie zawsze są spokojne, a ten na Podlasiu okazał się wyjątkowo trudny. Trzech żołnierzy zostało przewiezionych do szpitala po poważnym wypadku drogowym, który miał miejsce w Makówce, w powiecie hajnowskim. Informację o zdarzeniu przekazała major Magdalena Kościńska, rzeczniczka Wojskowego Zespołu Zarządzania „Podlasie”. Na szczęście, jak zapewniała, stan zdrowia żołnierzy nie budzi obaw.

Szczegółowe informacje o wypadku, który zablokował drogę w Makówce, podała policja podlaska. Dokładny czas zdarzenia to około godzina 9.00, a pojazd wojskowy przewoził wówczas trzech żołnierzy.

Nie był to jednak zwykły przejazd – jak wyjaśniła major Kościńska, mężczyźni byli członkami 2. Pułku Rozpoznawczego i wracali z patrolu w ramach działań WZZ „Podlasie”. Niestety, ich misja skończyła się wypadkiem i wpadnięciem do rowu.

Z trzech poszkodowanych żołnierzy, jeden został przetransportowany do szpitala za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pozostała dwójka trafiła do placówki medycznej w karetkach. Major Kościńska zapewniła, że mimo powagi sytuacji, żadnemu z żołnierzy nie zagraża niebezpieczeństwo.

Żandarmeria Wojskowa podjęła działania w celu wyjaśnienia okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia.