Tragiczne skutki nietrzeźwości za kółkiem: matka, która spowodowała śmiertelny wypadek, skazana na 6,5 roku pozbawienia wolności

Tego dnia, który miał się stać nieodwracalną tragedią dla jednej rodziny, Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim wydał sądowy wyrok. Kobieta, która prowadząc auto pod wpływem alkoholu, doprowadziła do wypadku, w wyniku którego życie straciło jej 3,5-letnie dziecko, została skazana na karę 6,5 roku więzienia. Dodatkowo, sąd nałożył na nią dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wyrok ten nie jest jednak ostateczny i podlega apelacji.

Całe zdarzenie miało miejsce 1 lutego 2023 roku. Tragiczny wypadek zdarzył się na drodze krajowej nr 19, na odcinku pomiędzy Bielskiem Podlaskim a Siemiatyczami. Miejsce katastrofy to okolice małej miejscowości Dziecinne w województwie podlaskim. W wypadku brały udział trzy samochody, a najmłodsza ofiara to zaledwie 3,5-letnie dziecko, które podróżowało ze swoją matką.

Pierwsze informacje na temat wypadku sugerowały, że to właśnie matka, prowadząca lexusa, była sprawcą zdarzenia. Zjechała ona na przeciwny pas ruchu, co doprowadziło do kontaktu jej samochodu z dwoma innymi pojazdami jadącymi z naprzeciwka. W wyniku zderzenia z jednym z nich, samochodem dostawczym, kierowca został zakleszczony w swoim pojeździe. Dla jego uwolnienia strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu.