Wykonawcy trzech odcinków drogi ekspresowej S19 wybrani przez Zarządcę sieci dróg państwowych

Decyzja w sprawie wykonawców trzech odcinków drogi ekspresowej S19 na terenie województwa podlaskiego została podjęta przez Zarządcę sieci dróg państwowych. Przetarg rozstrzygnięto na korzyść Stecol i Unibep, które będą odpowiedzialne za budowę 46-kilometrowego odcinka na północny wschód od Białegostoku, pod warunkiem, że nie wpłyną żadne odwołania.

Przetargi, które zostały rozstrzygnięte przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), obejmowały realizację trzech odcinków drogi ekspresowej S19 w ramach systemu „projektuj i buduj”. Trasy te mają połączyć węzły znajdujące się w Sokółce, Czarnej Białostockiej, Białymstoku Północ oraz Dobrzyniewie. Warto dodać, że obecnie realizowany jest przygraniczny odcinek drogi między Sokółką a przejściem granicznym w Kuźnicy Białostockiej na granicy polsko-białoruskiej.

GDDKiA zakłada, że cały kolejny fragment drogi zostanie ukończony w latach 2025-2028. W związku z tym, jest prawdopodobne, że jeszcze przed końcem bieżącej dekady, kierowcy będą mogli przemierzać trasę z Warszawy do Kuźnicy Białostockiej wyłącznie korzystając z dróg szybkiego ruchu.