W Żmudzi odbył się VIII Zlot Motocyklowy z uroczystą paradą wielu warczących dwukołowców

Dnia 11 czerwca do miejscowości Żmudź (pow. chełmski) zawitali liczni motocykliści, którzy zgromadzili się w ramach ósmej edycji Zlotu Motocyklowego. Podczas imprezy nie zabrakło znakomitych atrakcji, fantastycznych dwukołowców, dobrej muzyki i gorącej grochówki. Ze Żmudzi wyruszyła także uroczysta parada, która przejechała przez sześć innych miejscowości.

Minionej soboty w Żmudzi odbył się VIII Zlot Motocyklowy, który wystartował o godzinie 10:00, rozpoczynając się od Mszy Świętej w intencji motocyklistów. Nabożeństwo odprawiono w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żmudzi, w trakcie którego zostały też poświęcone wszystkie motocykle. Wydarzenie przyjęło się z dużym zainteresowaniem ze strony okolicznych mieszkańców i miłośników motoryzacji.

Potańcówka przy garncu z grochówą

Po zakończeniu Mszy Świętej jeźdźcy wyruszyli na uroczystą paradę, zaliczając po drodze takie miejscowości jak Kamień, Strachosław, Strupin Duży, Pokrówka, Chełm i ponownie Żmudź. Trasa parady objęła około 50 km. A po powrocie do Żmudzi – około godziny 12:30 – na motocyklistów czekała już wspaniała impreza z dobrą muzyką i pyszną grochówką.

Organizatorami VIII Zlotu Motocyklowego był Urząd Gminy Żmudź i Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Żmudzi. Patronem imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Starostwo Powiatowe w Chełmie oraz Stowarzyszenie „Dziarskie Wólczanki” z Wólki Leszczańskiej.