Polerowanie felg metodą wibracyjną- na czym ono polega i gdzie je wykonać?

Felgi w pojeździe każdego z nas narażone są na wiele uszkodzeń mechanicznych. Bliskie spotkania z krawężnikami, otarcia czy zarysowania to w przypadku felg praktycznie codzienność. Warto w tym momencie podkreślić, że to właśnie niepozorne i często zapominane felgi mają niebagatelny wpływ na to, jak faktycznie prezentuje się nasze auto. Polerowanie ich stało się więc jedną z podstawowych usług car detailingu, jakie w swojej ofercie posiadają różnorodne warsztaty. Niemniej jednak polerowanie wibracyjne jest swoistą nowością i innowacją. Na czym więc ono polega i gdzie można je przeprowadzić?

Wibracyjne polerowanie felg- na czym ono polega?

Do niedawna polerowanie felg odbywało się tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu odpowiednich preparatów i maszynek polerskich. Taki sposób na doprowadzenie felg do stanu estetycznego i nadanie im wysokiego połysku, z czasem jednak przestał być efektywny. Wynikało to z faktu, że na felgach pojawiają się różne ubytki. Niektóre z nich są głębsze, a niektóre bardziej płytkie. Polerowanie przy pomocy elektrycznej szlifierki, pozwalało jedynie na wyeliminowanie drobnych niedoskonałości. Jednak z pomocą przychodzi polerowanie wibracyjne, które pozwala na uzyskanie maksymalnie zadowalających i spektakularnych efektów. Dlaczego? Otóż odbywa się ono przy pomocy:

  • specjalnej maszynki do polerowania wibracyjnego- zanurzana jest w niej cała felga;
  • odpowiedniego wypełnienia- najczęściej w postaci drobnego żwirku czy też kamyczków;
  • maszyna ta wprawiana jest w wibracje, które doprowadzają do polerowania felgi dosłownie na jej całej powierzchni.

Jak więc widać, polerowanie wibracyjne felg pozwala na niwelowanie mankamentów i defektów na całej feldze jednocześnie. Dzięki temu można uzyskać płynny i gładki efekt w maksymalnie krótkim czasie. Oczywiście po takim polerowaniu felga jest odpowiednio zabezpieczana tak, by efekty renowacji utrzymały się przez jak najdłuższy czas.

Gdzie można przeprowadzić polerowanie wibracyjne felg?

Okazuje się, że zakładów, które posiadają maszynkę do polerowania wibracyjnego nie jest zbyt wiele. Nie da się ukryć, że jest to urządzenie dość kosztowne, a jednocześnie trzeba doskonale wiedzieć, jak można je obsługiwać. Jednak w autoklinika.bialystok.pl można właśnie z takiej usługi skorzystać. Warsztat ten jest liderem w branży już od wielu lat i oferuje kompleksowe usługi w zakresie dbania o pojazd i jego felgi. Nie da się zaprzeczyć temu, że autoklinika.bialystok.pl doskonale zna się na swojej pracy, a wibracyjne polerowanie felg stało się jej znakiem rozpoznawczym. Doświadczeni fachowcy doskonale wiedzą jak potraktować felgę, by znów mogła nas ona zachwycać sowim estetycznym i nienagannym wyglądem. Cennik i dokładny opis usługi jaką jest polerowanie wibracyjne oferowane przez wspomniany już zakład można znaleźć na tej stronie: https://autoklinika.bialystok.pl/felgi/polerowanie-wibracyjne/. Warto więc zarezerwować sobie dogodny termin, a następnie pozwolić fachowcom zadbać o nasze felgi i przywrócić im wysoki połysk.