W Machnaczu wykoleił się pociąg towarowy

W miejscowości Machnacz w województwie podlaskim doszło do niecodziennej sytuacji, podczas której pociąg towarowy wypadł z torów, a dokładniej kilka wagonów. Z powodu wypadku trasa Białystok – Sokółki / Suwałki została zamknięta, a pasażerom podróżującym w tych kierunkach udostępniono autobusy zastępcze.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem (12 stycznia) w miejscowości Machnacz. W pewnym momencie jadący trasą Białystok-Sokółka pociąg wypadł z torów, gubiąc cztery wagony towarowe. Załadowane kruszywem wagony zjechały z szyn, skutecznie blokując przejazd na jednym z torów. Na szczęście nikt nie doświadczył obrażeń i nie wystąpiło też żadne zagrożenie dla środowiska.

Policjanci poddali maszynistę badaniu na trzeźwość, które wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy. Jak na tę chwilę szczegóły zdarzenia bada specjalna komisja. Wprowadzono również zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, aby zapewnić podróżującym zastępcze środki komunikacji.

Zmiany kursów pociągów i autobusy zastępcze

Jak podaje rzeczniczka prasowa PKP Polskich Linii Kolejowych SA – Magdalena Janus, pociągi na trasie Czarna Białostocka-Sokółka zostały wstrzymane, a zamiast tego pojawiły się autobusy zastępcze. Podobną decyzję podjęto w sprawie pociągu PKP Intercity na trasie Białystok-Suwałki. Tutaj pasażerowie również będą musieli skorzystać z komunikacji autobusowej.

Informacje o zmianach kursów są na bieżąco podawane na stacjach i dworcach, a także na stronach internetowych z rozkładami jazdy. Oczyszczanie terenu wypadku trwało aż do czwartku. Służby techniczne musiały zająć się naprawą zniszczonego toru, w związku z czym ruch kolejowy powrócił do normy dopiero w czwartek po południu.