Szybki, tani remont kuchni? Zobacz, jak uzyskać więcej miejsca!

Płyty z tworzyw sztucznych to materiały konstrukcyjne o szerokim zakresie zastosowań. Szczególną popularnością cieszy się plexiglas na wymiar – tworzywo o unikatowych właściwościach fizycznych, które jest bardzo łatwe w obróbce i równie estetyczne co tradycyjne szkło. Sprawdź, w jaki sposób wykorzystać ten materiał przy aranżacji domowych wnętrz.

Plexi w kuchni – inspiracje aranżacyjne

Nowoczesna kuchnia to otwarta przestrzeń – pomieszczenie połączone z salonem, w którym toczy się całe życie rodzinne. Co za tym idzie, jej wystrój powinien być w pełni przemyślany i funkcjonalny. Podstawowym problemem, z którym borykają się użytkownicy aneksów, jest podatność na zabrudzenia. Pleksa do kuchni to świetny sposób na zabezpieczenie ścian i blatów przed zabrudzeniami i trudnymi w czyszczeniu rozpryskami, np. z tłuszczu.

Dlaczego warto wybrać plexi do kuchni?

Szkło akrylowe stanowi świetną alternatywę dla popularnego lakobelu, sprawiając, że kuchnia prezentuje się niezwykle elegancko. Gładka powierzchnia sprawia, że tworzywo jest łatwe do utrzymania w czystości – wystarczy płyn do mycia naczyń i ściereczka z mikrofibry, aby pozbyć się uporczywych zabrudzeń. Dodatkowo, płyta z pleksiglasu może być wykonana w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu bez trudu dobierzesz materiał do designu zabudowy kuchennej.

Rodzaje plexi – jakie płyty warto wybrać do kuchni?

Ekstrudowane plexi jest dostępna w różnych rozmiarach i kształtach. Materiał jest w pełni podatny na obróbkę – można go dowolnie nawiercać, frezować i grawerować. Dzięki wykorzystaniu frezarki CNC przycinanie szkła akrylowego jest bardzo precyzyjne i ekonomiczne.
Pleksiglas występuje w różnych wariantach kolorystycznych, z czego największą popularnością cieszą się płyty transparentne, które sprawdzą się zarówno w minimalistycznej, jak i klasycznej kuchni. Przezroczysta powłoka zapewnia ochronę przed zachlapaniem, a przy tym pozwala wyeksponować nowoczesne wzornictwo i wykończenie ściany. Jako że plexa jest tak przezroczysta jak szkło (a niekiedy nawet bardziej) nie ma obawy, że zabudowa z użyciem tego materiału będzie wyglądała sztucznie i tanio.

Kolory plexi do kuchni

Ciekawym wyborem do nowoczesnych wnętrz jest również pleksi mleczna, która doskonale komponuje się z zabudową utrzymaną w neutralnych lub pastelowych barwach. Zwolennicy nietuzinkowych rozwiązań mogą zdecydować się także na czarne szkło akrylowe, które świetnie łączy się ze złoconymi czy posrebrzanymi elementami wyposażenia wnętrza.

Dlaczego warto wybrać plexi?

Osłony blatu i zabezpieczenia ścian to niejedyne zastosowanie szkła akrylowego. W zamkniętych kuchniach plexi może być użyta jako przegroda. Pleksa do drzwi to doskonały sposób na zabezpieczenie konstrukcji przed uszkodzeniami mechanicznymi czy zabrudzeniem.

Pleksa w kuchni – na to musisz uważać!

Płyty z pleksiglasu można stosować w całej kuchni z wyjątkiem miejsc, które są narażone na wysokie temperatury. Co za tym idzie, aranżując wnętrze, pamiętaj, aby nie umieszczać pleksi w pobliżu płyty grzewczej. Pomimo że materiał jest odporny na czynniki zewnętrzne, źle reaguje na wysokie temperatury.

Kuchnia to pomieszczenie szczególnie narażone na szybsze zużycie materiałów. Jeżeli chcesz tego uniknąć, wykorzystaj praktyczne osłony, które pomogą zachować funkcjonalność wnętrza, a przy tym zabezpieczą wrażliwe powierzchnie przed zachlapaniem.