„Szlak Tyzenhauza” wkrótce doczeka się otwarcia – z tej okazji odbędzie się rajd rowerowy

Już niedługo nastąpi wyczekiwane otwarcie szlaku rowerowego, który przebiega m.in. przez Bohoniki, Sokółkę i Kuźnicę. Uczestnicy rajdu będą mogli nie tylko śledzić czas w aktywny sposób, ale również poznać historie tych miejsc. Organizatorzy zaznaczają, żeby zainteresowani jak najszybciej się zapisali. Liczba miejsc jest ograniczona.

Przebieg rajdu rowerowego

Rajd rowerowy odbędzie się 20 lipca 2021 roku. Chętne osoby mogą zapisywać się do piątku 16 lipca do godziny 12:00 w Urzędzie Miejskim w Sokółce. Oczywiście formularz rejestracyjny można wysłać również przez internet.

Rajd rozpocznie się na placu nad sokólskim zalewem. Następnie uczestniczy pojadą do Bohoniki. Tam zaplanowana jest przerwa na posiłek i zwiedzanie meczetu. Na rajdzie znajdzie się również przewodnik, który będzie wyjaśniał różne ciekawe historie i informacje o najciekawszych miejscach. Uczestnicy będą mieli okazję chociażby zwiedzić lokalne kościoły i poznać ich historie.

Oficjalna zbiórka uczestników rajdu zaplanowana jest na godzinę 9:00 przy kamienicy Tyzenhauza na ulicy Piłsudskiego 2 w Sokółce. Z kolei zakończenie rajdu zaplanowano mniej więcej o godzinie 16:30 nad zalewem w Sokółce.