Poznajemy tajemnice ziół – warsztaty dla seniorów w Korycinach

19 września, liczna grupa seniorów z naszego regionu zgromadziła się w Korycinach, aby pogłębić swoją wiedzę na temat ziół. Chcieli dowiedzieć się więcej o ich leczniczych właściwościach i oryginalnym smaku. Warsztaty nosiły nazwę „Czarodziejskie zioła” i przyciągnęły ponad 300 osób.

Seniorzy z Podlasia są coraz bardziej świadomi korzyści płynących z naturalnych metod leczenia. Odkrywają różnorodność zastosowań różnych ziół – od poprawy odporności, przez pomoc w bezsenności, po wsparcie trawienia.

Teresa Jarmołowicz z Wasilkowa podzieliła się swoimi doświadczeniami: „Stosuję wiele różnych ziół do wsparcia trawienia i są naprawdę skuteczne. Piłam dziurawiec i piołun, a szałwię wykorzystuję do leczenia stanów zapalnych. Kwiat lipy jest moim sprawdzonym środkiem na przeziębienia”.

Podczas warsztatów w Korycinach, uczestnicy zdobywali cenne informacje na temat roślin, które mogą łatwo hodować w swoich ogródkach.

Lucyna Nikołajuk z Bielska Podlaskiego wymieniła kilka z nich: „Jeżówka, pokrzywa, wierzba, rdest ptasi, tymianek, a nawet owoce róży. To wszystko możemy uprawiać samodzielnie”.

Elżbieta Trzeciak, również mieszkańcy Bielska Podlaskiego, podkreślała znaczenie naturalnego leczenia: „Produkty naturalne nie zawierają chemii. Działają wolniej, ale są bezpieczne dla naszego organizmu. Leki, zwłaszcza antybiotyki, mogą pomóc w jednym przypadku, ale zaszkodzić w innym”.