Nowy ośrodek terapeutyczny w Smolnikach

W okolicy Suwałk, a dokładniej w Smolnikach powstanie nowy ośrodek terapeutyczny. Pacjentami ośrodka będą osoby zmagające się z problemami emocjonalnymi. W ostatnim czasie sporo osób zmaga się z różnymi problemami, które wymagają specjalistycznej opieki. Nowa placówka będzie podlegać psychiatrycznemu szpitalowi w Suwałkach.

Coraz więcej osób z problemami emocjonalnymi

Niestety, ale w ostatnim czasie można zauważyć coraz większą ilość osób borykającą się z najróżniejszymi problemami na tle emocjonalnym. Z tego powodu powstanie nowego ośrodka terapeutycznego jest kluczowe, aby móc świadczyć pomoc osobom wymagającym profesjonalnej opieki. Jak podają rządach posiadający oficjalne statystyki, w ostatnim czasie nawet co czwarta osoba może mieć zaburzenia psychiczne.

Pieniądze na budowę ośrodka terapeutycznego pochodzić będą m.in. od Zarządu Województwa Podlaskiego. Dyrekcja przekazała w ostatni piątek 16 lipca kwotę w wysokości aż 10 mln na realizację omawianej inwestycji. Oficjalne rozpoczęcie prac budowlanych nad inwestycją ma rozpocząć się w okolicach grudnia 2021 roku. Według planów pracę mają zakończyć się w ciągu dwóch lat.