Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Przygotowanie do depilacji laserowej to ważny czynnik warunkujący jej efektywność. Zastosowanie odpowiednich czynności przed depilacją laserową ciała w salonie wpływa nie tylko na skuteczność zabiegu, ale również gwarantuje bezpieczeństwo podczas tego rodzaju terapii.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Przygotowanie do depilacji laserowej całego ciała osiąga różny przedział czasowy. Może sięgać 6 miesięcy wcześniej, kiedy stosowana jest kuracja retinoidami. Warto podkreślić, że terapia pochodnymi witaminą A jest kuracją w znacznym stopniu obciążającym ludzki organizm. Oznacza to, aby chcąc poddać się jakimkolwiek zabiegom kosmetycznym, w tym również depilacji laserowej nóg lub depilacji laserowej bikini, musi upłynąć odpowiednia ilość czasu, aby organizm mógł się samodzielnie oczyścić z leku.

Na dwa miesiące przed depilacją laserową całego ciała bardzo ważne jest zakończenie stosowania mechanicznego usuwania włosków przy użyciu wosku, depilatora czy pasty cukrowej. Wskazane jest stosowanie głównie maszynki, kremu lub pianki do depilacji.

Depilacja laserowa we Warszawie i Wrocławiu laserem Mediostar Next Pro przebiegnie w sposób prawidłowy jeśli na miesiąc wcześniej zakończona zostanie kuracja peelingami chemicznymi, a także kremami z zawartością witaminy A.

Z kolei na dwa tygodnie przed planowaną wizytą w salonie należy zakończyć stosowanie leków oraz ziół o działaniu fotouczulającym (nagietek, dziurawiec, arcydzięgiel, szałwia).

Bardzo ważnym elementem w temacie przygotowywania się do depilacji laserowej ciała jest unikanie wizyt solarium oraz stosowania kosmetyków w formie samoopalaczy.

Przygotowanie bezpośrednio przed depilacją laserową

Tuż przed depilacją laserową całego ciała nie zaleca się stosowania mocnych peelingów skóry, które mogą wywołać dodatkowe podrażnienie naskórka oraz wysuszyć go. Pielęgnację domową warto wzbogacić o produkty nawilżające, które będą zapobiegać suchości, szczególnie u osób posiadających skórę wrażliwą, alergiczną lub skłonną do podrażnień.

Dzień przed planowaną wizytą w salonie należy ogolić daną partię ciała maszynką do golenia. Ponadto dzień przed depilacją laserową nóg lub depilacją laserową bikini nie należy aplikować na skórę żadnych kosmetyków. Naskórek powinien być czysty i wolny od kremów oraz balsamów.

Depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie laserem Mediostar Next Pro będzie w pełni skuteczna jeśli wszystkie zalecenia będą rzetelnie zastosowane.

Podsumowanie

Depilacja laserowa całego ciała laserem Mediostar Next Pro to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Gwarantuje efekty gładkiej i zadbanej skóry, a także duży komfort w codziennym funkcjonowaniu. Jednak, aby spełniała oczekiwane rezultaty konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do depilacji laserowej. Wśród najważniejszych wytycznych wyróżnia się zaprzestanie stosowania antybiotyków oraz retinoidów zarówno miejscowo jak i ogólnie, rezygnacja z depilacji woskiem, depilatorem, pęsetą oraz pastą cukrową, unikanie wizyt w solarium i samoopalaczy, a także korzystania z ziół o działaniu fotouczulającym. Oczyszczenie organizmu z tego rodzaju substancji zapewni możliwość korzystania z depilacji laserowej ciała w sposób bezpieczny i nieinwazyjny.