Nie żyje policjant z Radzynia Podlaskiego. Prokuratura wyjaśnia okoliczności zgonu

W ubiegłą niedzielę w Radzyniu Podlaskim doszło do okropnej tragedii, w wyniku której zmarł jeden z radzyńskich funkcjonariuszy policji. Jak na tę chwilę okoliczności śmierci nie są znane. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

19 grudnia w miejscowości Radzyń Podlaski (woj. lubelskie) zmarł 38-letni policjant, który służył w Wydziale Ruchu Drogowego. Funkcjonariusz zmarł po zakończeniu służby. Jednak okoliczności jego śmierci nie są znane. Z tego względu prokuratura wszczęła dochodzenie, aby ustalić szczegóły zdarzenia.

Funkcjonariusz prawdopodobnie zginął od postrzału

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Agnieszka Kępka podała, że przyczyną śmierci funkcjonariusza prawdopodobnie był postrzał. Dodała również, że sytuacja ta wydarzyła się na komendzie.

Natomiast szef Prokuratury Rejonowej w Radzyniu Podlaskim, Janusz Syczyński poinformował, że w celu wyjaśnienia szczegółów zgonu zaplanowano już sekcję zwłok. Odbędzie się w środę (22 grudnia), w Zakładzie Medycyny Sądowej w Lublinie. Syczyński zdradził też, że dochodzenie toczy się w obszarze namowy do samobójstwa.

Jak na razie prokuratura i policja nie ujawniają więcej szczegółów związanych z dochodzeniem w sprawie śmierci 38-letniego funkcjonariusza policji z Radzynia Podlaskiego.