Łomża: Funkcjonariusze KAS dokonali nalotu na podziemny salon gier hazardowych. Zabezpieczono nielegalne automaty do gry i gotówkę

Kilka dni temu funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej na Podlasiu dokonali nalotu na nielegalny lokal hazardowy, zabezpieczając automaty do gier na pieniądze oraz gotówkę do wypłacania wygranych. Ponadto, zatrzymano też osoby odpowiedzialne za prowadzenie nielegalnego interesu, którym teraz grozi zarówno bardzo wysoka grzywna, jak i dłuższy pobyt za kratkami.

W Łomży funkcjonariusze KAS namierzyli lokal, w którym organizowano nielegalne rozgrywki na pieniądze przy użyciu maszyn hazardowych. Podczas przeprowadzania kontroli okazało się, że właściciele wykorzystywali sześć automatów do gry, z których czerpali nielegalne zyski.

Zabezpieczono sześć maszyn hazardowych i 1000 zł w gotówce

W związku ze sprawą zabezpieczono nie tylko sześć maszyn, ale również dokumentację związaną z działalnością hazardową i gotówkę do wypłacania wygranych w kwocie około 1000 złotych. Ponadto podlascy funkcjonariusze przesłuchali też kobietę, która przebywała na terenie lokalu i zatrzymano organizatorów szemranego interesu.

Podejrzani trafili już do aresztu, a następnie przed oblicze prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty prowadzenia nielegalnego hazardu. Jak na tę chwilę grozi im bardzo wysoka grzywna, ponieważ za każdy zarekwirowany automat mogą zapłacić nawet do 100 tysięcy złotych. Ponadto, mogą też wylądować w więzieniu na 3 lata.

O prowadzeniu podobnej działalności pisze również portal https://infogoleniow.pl.