Byki zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców podlaskiej miejscowości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest chętnie używaną aplikacją w Polsce. To duże ułatwienie zarówno dla mieszkańców, jak i policjantów. Do ciekawego zgłoszenia doszło w gminie Krynki, gdzie mieszkańcy bali się o swoje bezpieczeństwo z powodu biegających luzem byków.

Właściciel byków ukarany wysokim mandatem

Zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczą głównie nadmiernej prędkości, nieprawidłowego parkowania i spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Zdarzają się jednak i mniej popularne zgłoszenia jak to pochodzące z gminy Krynki. Mieszkańcy zgłosili interwencję w sprawie bezpańskich psów, niepokojących mieszkańców okolicznych wsi. Szybko okazało się, że zgłoszenie dotyczyło dwóch byków, jednak w formularzu nie było możliwości, by zaznaczyć taką opcję. Dzięki policyjnej interwencji zwierzęta znalazły się na terenie gospodarstwa i odpowiednio zabezpieczone, nie będą już straszyć ludzi. Decyzją sądu właściciel byków otrzymał 5000 zł kary.

Interwencje z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa cechują się wysoką skutecznością. Mimo to pamiętajmy, że w sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji dzwonimy na numery alarmowe.