Suwałki: Policjanci pomogli rodzącej kobiecie

W miniony piątek wystąpiła nietypowa sytuacja w Suwałkach. U 22-letniej mieszkanki miasta rozpoczął się poród. Tylko że przyszła matka, razem ze swoim partnerem, nie mogła opuścić mieszkania. Na miejscu pojawili się suwalscy policjanci, którzy wyważyli drzwi i pomogli rodzinie dotrzeć do szpitala.

Do zdarzenia doszło 11 lutego po godzinie 8:00 w Suwałkach. Na komendę wpłynęło zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że znajduje się w mieszkaniu razem ze swoją partnerką, która jest w dziewiątym miesiącu ciąży i właśnie odeszły jej wody płodowe. Mężczyzna prosił o pomoc, ponieważ razem ze swoją partnerką nie mogli wydostać się z mieszkania.

Złamany klucz i wyważone drzwi

Na miejsce wysłano funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Po przybyciu pod drzwi mieszkania spostrzegli, że są zablokowane i nie można ich otworzyć. Wiedząc, że rozpoczął się poród, policjanci postanowili wyważyć drzwi i siłą wejść do środka. Okazało się, że w zamku złamał się klucz, dlatego para nie mogła opuścić lokalu.

Policjanci przewieźli rodzącą kobietę do szpitala, gdzie czekała już na nią sala na oddziale porodowym. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji suwalskich funkcjonariuszy matka dotarła do szpitala na czas i urodziła zdrową córeczkę.

O podobnym wydarzeniu przeczytasz na gdyniaonline.pl.