Nowe jednostki wojskowe pojawią się na Podlasiu

Zgodnie z zapowiedziami ministra obrony narodowej na Podlasiu przybędzie jednostek wojskowych. W tej chwili wiadomo już, że nowa jednostka wojskowa na pewno pojawi się w pobliżu Łomży (w Kolnie) i będzie miała istotne znaczenie dla obrony wschodniej części kraju. Jak  podaje minister Mariusz Błaszczak, wzmocnienie militarne Podlasia ma zniechęcać wroga do napaści na Polskę.

Wzmocnienie militarne Podlasia

Wojna w Ukrainie doskonale pokazuje, że nawet „w cywilizowanych” czasach suwerenne kraje nie mogą czuć się bezpiecznie. W związku z tym Europa znów inwestuje w rozwój militarny, a Polska nie jest wyjątkiem. Ministerstwo obrony narodowej przekazało informację o wzmocnieniu militarnym Podlasia. Na terenie województwa pojawią się nowe jednostki wojskowe, między innymi w Kolnie i być może także w powiecie siemiatyckim. Wiadomo także, że działalność wznowi jednostka wojskowa w Grajewie, zlikwidowana w 1994 roku.

Jednostki wojskowe oznaczają nie tylko wzrost bezpieczeństwa regionu, ale także nowe miejsca pracy i rozwój gospodarczy. Mieszkańcy Podlasia z pewnością najbardziej docenią świadomość, że wykwalifikowani żołnierze czuwają nad wschodnią częścią kraju.