Modne okna

Szyby nadają mieszkaniu specyficznego klimatu. Wprowadzają jasność, optymizm, inspirację. Cudownie jest mieć w domu jak najwięcej okien. Ciekawym rozwiązaniem są systemy okienne firmy Fintecnic, które pozwalają tworzyć ciekawe rozwiązania szklane w domu, by nadać mu specyficznego klimatu.

System Moreview

System Moreview daje nieograniczoną swobodę w kształtowaniu przestrzeni. Dzięki tej technologii stworzysz wielkogabarytowe drzwi przesuwne ukryte w ścianie albo w suficie. Drzwi o wysokości nawet czterech metrów. To tak zwane drzwi z rozmachem. Działające na wyobraźnię. Wprowadzające do wnętrza dużo światła. Cechą tego systemu jest też bardzo dobra izolacja termiczna. System ten umożliwia prostą instalację – drzwi można łączyć pod różnymi kątami. To też duża wygoda dzięki dwom różnym systemom sterowania – manualnym i automatycznym.

System podnoszono przesuwny DP 18

A oto technologia idealnie nadająca się do tworzenia drzwi wyglądających jak okna i okien wyglądających jak drzwi. Niejedna osoba marzy o tym, aby mieć takie okna w salonie i łączyć się z tarasem. Być w przytulnym domu, a jednocześnie mieć szeroki widok na świat. To system bardzo inspirujący, idealny do luksusowych wnętrz. Podstawą tak nowoczesnej technologii są profile aluminiowe z przekładkami termicznymi. System ten przyczynia się do oszczędności energii cieplnej i zmniejsza koszty eksploatacji budynku.

Okna aluminiowe – lekkie i wytrzymałe

Okna aluminiowe cechują się dużą wytrzymałością i odpornością na niekorzystne warunki klimatyczne. Są przy tym lekkie i mają sztywne profile. Można je wykorzystać jako baza do montażu cięższych szyb antywłamaniowych. Łatwo je eksploatować i czyścić – wystarczy woda z płynem do naczyń. Za pomocą systemu aluminiowego można stworzyć efektowne przeszklenia narożne o wysokości nawet 3 metrów. Okna aluminiowe i aluminiowe drzwi idealnie sprawdzą się w budynkach energooszczędnych, gdyż cechują się termoizolacyjnością.

Okna drewniane – klimatyczne i dźwiękochłonne

Okna drewniane, podobnie jak drewniane drzwi, nasuwają bardzo przyjemne skojarzenia. Tworzą klimatyczną, góralską atmosferę. Są uniwersalne i ekologiczne. Cechują się izolacją akustyczną oraz termiczną i dźwiękochłonnością. Jeśli lubisz ciszę to system drewniany jest właśnie dla Ciebie. Okna drewniane najczęściej zbudowane są z drewna sosnowego, mahoniowego i dębowego. Łączą klimat wieku XIX z technologią XX wieku.

System PCV – nowoczesne i oszczędne

Okna PCV są termoizolacyjne, dźwiękochłonne i roztaczają przed klientem szeroki wachlarz technologii. Są okna pasywne – przystosowane do oszczędzania energii. Idealnie nadają się do tzw. pasywnych domów przystosowanych do jak najmniejszego zużycia energii. Inne typy to okna energooszczędne PCV albo trzyszybowe – jeszcze bardziej zapobiegające utracie ciepła, a jednocześnie zapewniające dużo światła.

Moskitiery antysmogowe i inne

Moskitiery to systemy okienne, które mają za zadanie chronić przed owadami. Są wykonane za pomocą różnej technologii – kupimy moskitiery drzwiowe, ramkowe, rolowane, przesuwane, plisowane. Ciekawy produktem są moskitiery z systemem ANTI-SMOG – chroniące przed unoszącymi się w powietrzu pyłkami, kurzem i innymi zagrażającymi nam mikroorganizmami.