Beata Pietruszka nie będzie pełnić funkcji kuratora oświaty w województwie podlaskim od nowego roku

Zmiany na stanowisku kuratora oświaty mają miejsce w wielu regionach Polski, a jednym z nich jest województwo podlaskie. Do tej pory funkcję tę pełniła Beata Pietruszka, jednak od nowego roku będzie ona potrzebowała szukać nowych wyzwań zawodowych. Stało się tak za sprawą minister edukacji Barbarę Nowacką, która ją odwołała.

Ten ruch nie dotknął wyłącznie Podlasia. Z listy kuratorów oświaty skreślono także kilka nazwisk z innych regionów – Mazowsza, Warmii i Mazur, Śląska oraz Wielkopolski. Te decyzje również zapadły wczoraj.

Urząd Wojewódzki poinformował, że w najbliższym czasie zostanie wybrana osoba, która będzie tymczasowo pełnić obowiązki kuratora oświaty w województwie podlaskim. Proces ten ma zająć tylko kilka dni.

Beata Pietruszka była na stanowisku kuratora oświaty od marca 2018 roku. Przed objęciem tej funkcji przez wiele lat pracowała w Białymstoku. Przez 16 lat uczyła historii i wiedzy o społeczeństwie. Była również kierowniczką referatu edukacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Współtworzyła działalność oświatowej „Solidarności” w Białymstoku, gdzie pełniła funkcję wiceprzewodniczącej.